نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیرات تلویزیون جی پلاس

تعمیرات جی پلاس، موضوعی است که امروزه با ورود انواع تلویزیون های جدید جی پلاس، جبهه متفاوتی در مقایسه با تعمیرات سایر تلویزیون ها به خود گرفته است. اینکه این تلویزیون ها آیا واقعا ساخت خود ایران می باشند و کدام قطعات آن از داخل یا خارج کشور تهیه می شوند، ما را با چالش خرید و تعمیر تلویزیون جی پلاس روبه رو می کند، زیرا که گارانتی و امکان تعمیرات تلویزیون جی پلاس خریداری شده برای ما بسیار حائز اهمیت می باشد.

تلویزیون جی پلاس و گارانتی تعمیرات

یکی از مهمترین فعالیت های این شرکت در زمینه فروش و ارائه خدمات گارانتی و تعمیرات تلویزیون های ال جی بوده، اما در سال های اخیر (به دلیل برخی مسائل) شرکت ال جی از فروش محصولات خود به شرکت های وارداتی نظیر گلدیران خودداری نمود که

این امر باعث شد شرکت های ایرانی به جای واردات انواع برند های خارجی دیگر، اقدام به تولید محصولی با اساس تولید داخلی کند. برخی قطعات اولیه این تلویزیون ها از کشورهای خارجی تهیه شده و برخی دیگر قطعاتی است که در داخل کشور تولید می شود. این محصولات با برند “جی پلاس” در سالهای اخیر روانه بازار شده و انواع مدل های آن در داخل کشور تولید می شود. در این بین تعمیرات تلویزیون های جی پلاس از اهمیت اساسی برخوردار است.

تعمیرتلویزیون جی پلاس

امروزه تلویزیون به عنوان بزرگترین و عمومی ترین وسیله پخش تصویر و موزیک، علاوه بر یک وسیله ضروری برای سرگرمی اعضای خانواده، به عنوان یک ابزار کاری برای مکان های عمومی و خصوصی جهت نمایش اطلاعات در ابعاد بزرگ به کار می رود. لذا طبیعی است در صورت خرابی، تعمیر تلویزیون جی پلاس خود را در اولین فرصت پیگیری کرده و با عیب یابی صحیح نسبت به تعمیر تلویزیون توسط مرکز تعمیرات مجاز جی پلاس اقدام نمایید.

عمده ترین تعمیرات تلویزیون جی پلاس

بیشترین تعمیراتی که در حوزه تلویزیون های جی پلاس انجام می گیرید مربوط به خرابی هر یک  از قطعات صفحه نمایش، مادر برد، صدا و حتی کانال یابی و حتی مشکلات نرم افزاری می باشد. لذا عمده ترین عیوبی که ممکن است این تلویزیون ها با آن مواجه شده و جهت تعمیر به واحد تعمیرات جی پلاس عودت داده می شوند، شامل موارد زیر است:

تلویزیون صدا ندارد

در ابتدا از میوت (mute) یا کم بودن صدا مطمعن شده و سپس یک هدفون را به ورودی هدفون تلویزیون وصل کنید، در صورتی که صدا داشته باشید، مشکل از اسپیکر تلویزیون می باشد.

این مطلب را از دست ندهید   افزایش کیفیت تصویر تلویزیون

خطوط افقی و عمودی روی صفحه نمایش

تجربیات و سوابق بدست آمده در تعمیرات جی پلاس نشان می دهد عمده دلایل وجود این مشکل، ناشی از دستگاه های ورودی مانند آنتن و یا ماهواره و یا کابل دستگاه های جانبی می باشد. همچنین خطوط افقی، بیشتر بیانگر خرابی برد TCON  است.

چشمک زدن چراغ پاور

اگر هنگام روشن کردن دستگاه، چراغ پاور چشمک می زند، کلید پاور را به مدت 5 ثانیه نگه دارید تا مشکل برطرف گردد؛ در صورتی که دستگاه هنگ کرده و مشکل حل نشد، احتمالا مشکل از خرابی بک لایت یا پنل صفحه نمایش می باشد که در این حالت باید سراغ برگه گارانتی تعمیرات جی پلاس رفته و اقدامات لازم را جهت بررسی انجام دهید.

روشن نشدن دستگاه

در تعمیرات تلویزیون های جی پلاس، اغلب شاهد خاموشی تلویزیون به دلیل نوسانات برق، عیوب مربوط به برد تغذیه و اتصالات دستگاه می باشیم. توصیه می کنیم قبل از بررسی هر اقدامی، از وجود جریان برق و سالم بودن محافظ الکتریکی اطمینان داشته باشید و در غیر این صورت نسبت به تعمیر تلویزیون جی پلاس خود توسط نمایندگی مجاز گلدیران اقدام نمایید.

خاموشی خودکار

ممکن است در حین تماشا، شاهد خاموشی ناگهانی تلویزیون جی پلاس شوید، نگران نباشید با تست چند مورد می توانید اقدام به تعمیر تلویزیون جی پلاس خود در منزل نموده و بی نیاز از رجوع  به گارانتی تعمیرات جی پلاس گردید. این موارد عبارتند از:

  • مطمعن شوید گزینه تایمر خواب (Sleep) از منوی زمان، فعال نیست.
  • برخی مدل های جی پلاس گزینه ای تحت عنوان “خاموش شدن در حالت بدون سیگنال” که باعث می شود دستگاه در حالتی که سیگنال قطع باشد خودکار قطع شود.
  • در برخی مدل ها در صورت فعال بودن گزینه “یاد آوری سلامتی” باعث خاموشی دستگاه می شود.
  • دستگاه های جانبی و پریز را از اتصالات حذف کرده و مستقیم تلویزیون را به جریان برق بزنید.
  • در نهایت باتری کنترل را در بیاورید تا مطمعن شوید تا کنترل سیگنال اشتباه به تلویزیون ارسال نمی کند.

تعمیرات صفحه نمایش تلویزیون جی پلاس

صفحه نمایش تلویزیون شما ممکن است به دلایل مختلفی مانند خرابی مادربرد، خرابی بک لایت، برد TCON و حتی انواع ضربه و آب خوردگی خود پنل صفحه نمایش، معیوب گردد که علائم خرابی به شکل های مختلف روی صفحه نمایش ظاهر می شوند. عیب یابی و تعمیر تلویزیون جی پلاس، با توجه به نوع علائم ظاهر شده با هم متناوت هستند؛ مهمترین علایم خرابی صفحه نمایش عبارتند از:

این مطلب را از دست ندهید   کلیدهای کنترل تلویزیون ال جی

خط های عمودی روی صفحه نمایش

اگر خط عمودی به وجود آمده بصورت سراسری از بالاترین نقطه صفحه تا پایین ترین نقطه آن کشیده شده باشد، در این حالت رد تیکان یا فلت های ارتباطی دچا عیب شده و هزینه تعمیر تلویزیون جی پلاس شما خیلی کم تر از تعویض کل پنل، بخاطر شکستگی خواهد شد که در این حالت خطوطی نامنظم رنگی در صفحه پدیدار می شوند.

آب خوردگی صفحه تلویزیون

نفوذ هر گونه مایعات مانند آب و انواع اسپری ها به اخل پنل، باعث تیره شدن قسمتی از تصویر یا دو تیکه شدن تصویر و یا ایجاد خطوطی روی تصویر می شود. این مشکلات به دلیل ایجاد نوسان و اتصال در برد تی کون یا فلت های ارتباطی بوده و امکان تعویض این قطعات در محل امکان پذیر می باشد.

یک رنگ عادی تمام صفحه را فرا گفته است

وجود مشکل در لایه اصلی پنل (Liquid)، باعث ایجاد رنگ جدید در نمایشگر یا هاله ای غیر طبیعی از رنگ ها در صفحه تلویزیون می شود. دراین صورت بهتر است از خیر پنل گذشته و به فکر تلویزیونی جدید باشید، چون هزینه تعویض پنل برابر 85 درصد کل قیمت یک تلویزیون می باشد.

نقاط سفید نورانی یا قرمز روی صفحه

در صورتی که منطقه ای از پیکسل های اطراف هم (همان نقطه ای که روی صفحه می بینید) به رنگ اصلی پیکسل یعنی قرمز یا سفید بماند نشان از خرابی پیکسل می باشد که همواره روشن می ماند. در ضمن پیکسل سوخته که روشن نمی شود نیز همواره به رنگ سیاه باقی می ماند.

سوالات متداول در تعمیرات جی پلاس

چرا تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد؟

اصولا زمانی که این مشکل به وجود می‌آید بک لایت تلویزیون با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند به این معنی که نوری از پشت پنل ساطح نمی‌شود که تصویر را روشن کند در این موارد اگر به صفحه نزدیک شویم متوجه می‌شویم که تصویر بسیار تاریک وجود دارد، این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد.

این مطلب را از دست ندهید   آموزش تعمیر اجاق گاز

دلیل قطع و وصل شدن لحظه ای صفحه نمایش تلویزیون چیست؟

معمولا زمانی که تلویزیون شما تصویر را از یک وردی مانند دستگاه گیرنده دیجیتال، رسیور، کابل HDMI، تلفن همراه یا لپ تاپ می گیرد اتفاق می افتد. نوسانات مغناطیسی هنگام کار همزمان با وسیله های برقی پر مصرف مانند لباسشویی و آبمیوه گیری باعث نویز شده و ممکن است لحظه ای تصویر قطع و وصل گردد.

دلیل دو تیکه شدن صفحه نمایش چیست؟

در این شرایط احتمال آسیب دیدگی برد TCON یا فلت ارتباط دهنده، وجود دارد که خوشبختانه هزینه آن بسیار کمتر از خرابی پنل می باشد.

آیا امکان تعمیر همه مدل های تلویزیون جی پلاس امکان پذیر است؟

  • بله، خوشبختانه همه قطعات و ابزار های لازم برای تعمیر تمام مدل های تلویزیون جی پلاس توسط این مرکز محیا می باشد.

آیا تعمیرات صفحه نمایش تلویزیون های جی پلاس امکان پذیر می باشد؟

  • در این رابطه باید عرض کنم هر مشکلی که در صفحه نمایش تلویزیون ظاهر شود، دلیل بر خرابی آن نمی باشد و ممکن است با تعمیر اجزایی مانند برد تی کن یا فلت ها مشکل بر طرف شود. ولی در صورت خرابی پنل (صفحه نمایش)، هزینه خرید آن با خرید کامل یک تلویزیون تقریبا برابر است.

آیا تلویزیونی که صفحه نمایش آن ضربه خورده و شکسته، قابل تعمیر می باشد؟

  • خیر. تعمیرات پنل شکسته یا سوخته امکان پذیر نمی باشد. تعویض امکان پذیر می باشد ولی هزینه ای معادل قیمت کامل یک تلویزیون را دارد و اصلا معقول نیست.

تعمیرات مادربرد(Mother board)  تلویزیون جی پلاس امکان پذیر است؟

برد، اصلی ترین قطعه پشت پنل تلویزیون می باشد که سایر قطعات الکترونیکی روی آن قرار می گیرند و وظیفه کنترل کلی قطعات و تلویزیون رو بر عهده دارد؛ این قطعه می تواند عیب یابی و تعمیر گردد.

آیا امکان تعمیر تلویزیون جی پلاس در محل، وجود دارد ؟

  • بله، این شرکت امکاناتی فراهم کرده است تا بتواند کارشناسان و تعمیرکاران ماهر را جهت عیب یابی یا تعمیرات اولیه تلویزیون های جی پلاس به محل مشتریان اعزام نموده و در صورت میسر بودن در محل، اقدام به عیب یابی و تعمیر نمایند.

آشنایی با ویژگی های تلویزیون الجی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هشت =

فهرست مطالب