نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

بوی بد ماشین ظرفشویی ال جی

فهرست مطالب

بوی بد ماشین ظرفشویی. ماشین ظرفشویی ال جی دستگاه های فوق العاده ای هستند که شستن ظروف را بسیار کمتر از گذشته خسته کننده می کنند.

اما مانند هر فناوری دیگری، گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی را تجربه کنند – و متاسفانه بوی بد یکی از این مشکلات است. در برخی موارد این بو ناشی از شستشو در آب سرد است. بوی نامطبوع همچنین می‌تواند ناشی از معیوب بودن موتور پمپ و فن موتور یا باقیمانده مواد شوینده غلیظ در قسمت‌های مختلف سیستم زهکشی ماشین ظرفشویی شما باشد که ممکن است از لذت شستن ظروف در خانه منحرف شود. در مورد نحوه تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی که بوی بدی دارد و کارکرد نرم ماشین لباسشویی خود را یاد بگیرید.

بوی بد ماشین ظرفشویی
بوی بد ماشین ظرفشویی

عیب یابی بوی بد ماشین ظرفشویی ال جی

هنگامی که یک ماشین ظرفشویی بدبو کار می کند، به این معنی است که ذرات غذا و زباله ها در فیلتر گیر می کنند. چند راه ساده برای خلاص شدن از شر بوی بد ماشین ظرفشویی یک بار برای همیشه وجود دارد.

فیلترهای کثیف

اگر ماشین ظرفشویی ال جی شما بوی بدی می دهد، احتمالاً به دلیل کثیف بودن فیلترها است. فیلترها مسئول به دام انداختن مواد غذایی و زباله هستند، بنابراین با گذشت زمان ممکن است مسدود شوند و شروع به بو کردن کنند. خوشبختانه تمیز کردن فیلترها کار نسبتاً آسانی است که می توانید خودتان آن را انجام دهید.

برای تمیز کردن فیلترها ابتدا آنها را از ماشین ظرفشویی خارج کنید. اکثر مدل ها دارای دو فیلتر هستند: یک پیش فیلتر توری ظریف تر و یک فیلتر اصلی مشبک درشت تر. هر دو فیلتر را زیر آب جاری بشویید تا آب شفاف شود. اگر پیش فیلتر مخصوصاً کثیف است، ممکن است لازم باشد آن را چند دقیقه قبل از شستشو در آب داغ خیس کنید.

هنگامی که فیلترها تمیز شدند، آنها را دوباره در ماشین ظرفشویی قرار دهید و یک چرخه با آب داغ اجرا کنید تا هرگونه زباله باقیمانده از بین برود. شما باید حداقل هر چند ماه یکبار فیلترهای ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید تا از گرفتگی بیش از حد و ایجاد بو جلوگیری کنید.

ایجاد مواد شوینده و باقی مانده صابون

ممکن است به دلیل تجمع مواد شوینده و باقی مانده صابون باشد. با گذشت زمان، این باقیمانده می تواند در مهر و موم و واشر ماشین ظرفشویی و همچنین نازل های بازوی اسپری گیر کند. با انباشته شدن بقایای آن، می تواند شروع به ایجاد بوی نامطبوع کند.

برای تمیز کردن باقی مانده مواد شوینده و صابون از ماشین ظرفشویی خود، یک چرخه را فقط با آب گرم اجرا کنید. اگر جواب نداد، می توانید از اسید ملایمی مانند سرکه سفید یا آب لیمو استفاده کنید. قبل از شروع چرخه، یک فنجان سرکه یا آب لیمو را به کف ماشین ظرفشویی اضافه کنید.

اگر آب سختی دارید، رسوبات معدنی نیز می توانند در ایجاد بوی بد از ماشین ظرفشویی شما نقش داشته باشند. برای از بین بردن این رسوبات، یک چرخه را با محلول 1 قسمت سرکه و 4 قسمت آب اجرا کنید.

در نهایت، مطمئن شوید که از مواد شوینده ظرفشویی تازه استفاده می کنید و ماشین ظرفشویی خود را بیش از حد بار نمی کنید. شوینده قدیمی می تواند کارایی خود را از دست بدهد و باعث ایجاد بو شود. و اگر ماشین ظرفشویی شما مملو از ظروف کثیف باشد، ممکن است آنطور که باید تمیز بیرون نیایند.

بازوی اسپری کثیف

یکی از شایع ترین دلایل بوی بد ماشین ظرفشویی ال جی کثیف یا گرفتگی بازوی اسپری است. بازوی اسپری وظیفه پاشش آب و مواد شوینده روی ظروف را در طول چرخه شستشو بر عهده دارد، بنابراین به راحتی می تواند با تجمع مواد غذایی و چربی مسدود شود.

اگر بازوی اسپری ماشین ظرفشویی شما گرفتگی داشته باشد، نمی تواند ظروف را به درستی تمیز کند، که می تواند بوی بد آنها را ایجاد کند. برای تمیز کردن بازوی اسپری ماشین ظرفشویی، به سادگی آن را بردارید و در یک کاسه آب گرم و صابون قرار دهید.

هنگامی که برای چند دقیقه خیس شد، از یک برس نرم استفاده کنید تا هرگونه کثیفی یا کثیفی سرسخت را پاک کنید. بازوی اسپری را قبل از قرار دادن دوباره در ماشین ظرفشویی کاملاً بشویید.

رشد کپک و باکتری

کپک و کپک هر دو قارچ هایی هستند که در محیط های مرطوب رشد می کنند. اگر ماشین ظرفشویی ال جی شما بوی بدی می دهد، احتمالاً به این دلیل است که در جایی از دستگاه کپک یا کپک رشد کرده است.

کپک و باکتری در صورت استنشاق می توانند مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کنند، بنابراین مهم است که به طور مرتب ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید تا از چسبیدن آنها جلوگیری کنید. خوشبختانه، چند کار ساده وجود دارد که می توانید انجام دهید تا ماشین ظرفشویی خود را بدون کپک و کپک نگه دارید.

ابتدا مطمئن شوید که از شوینده مناسب استفاده می کنید. برخی از مواد شوینده ظرفشویی حاوی موادی هستند که به جلوگیری از رشد کپک و کپک کمک می کنند. اگر مطمئن نیستید از کدام نوع استفاده کنید، از فروشگاه لوازم خانگی محلی خود راهنمایی بخواهید.

دوم اینکه ماشین ظرفشویی را همیشه با آب داغ روشن کنید. این به از بین بردن هر گونه کپک یا هاگ کپک که ممکن است در ماشین کمین کرده باشد کمک می کند.

در نهایت درزگیرهای درب ماشین ظرفشویی خود را به طور مرتب تمیز کنید. کپک ها و کپک ها عاشق رشد در مکان های تاریک و مرطوب هستند – مانند مهر و موم های درب ماشین ظرفشویی! – بنابراین تمیز نگه داشتن آنها کمک زیادی به جلوگیری از بوی بد ماشین ظرفشویی می کند.

کثیف وان ماشین ظرفشویی

چند دلیل وجود دارد که ماشین ظرفشویی ال جی شما ممکن است بوی بدی بدهد. یکی از دلایل می تواند این باشد که ذرات غذا و چربی در داخل وان ماشین ظرفشویی جمع می شوند. با گذشت زمان، این می تواند بوی کپک ایجاد کند. دلیل دیگر می تواند مسدود شدن مجرای تخلیه ماشین ظرفشویی باشد که باعث جمع شدن آب کثیف و ایجاد بوی بد می شود.

اگر ماشین ظرفشویی ال جی شما بوی بدی دارد، مهم است که به طور مرتب آن را تمیز کنید تا از بدتر شدن مشکل جلوگیری کنید. با تمیز کردن داخل وان با یک شوینده ملایم شروع کنید. همچنین می توانید از یک پاک کننده مخصوص که برای ماشین ظرفشویی طراحی شده است استفاده کنید. اگر ماشین ظرفشویی شما دارای چرخه خود تمیز شوندگی است، آن را گاهی اوقات روشن کنید تا به تمیز نگه داشتن وان کمک کند.

فاضلاب مسدود شده است

اگر خط مسدود شود، آب می تواند به ماشین ظرفشویی برگردد و بوی نامطبوعی ایجاد کند. برای تمیز کردن یک لوله تخلیه مسدود شده، باید شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی را از سطل زباله یا سینک خارج کرده و هرگونه انسداد در شلنگ را پاک کنید.

برای رفع انسداد می توانید از مار تخلیه یا پیستون استفاده کنید. هنگامی که شلنگ تمیز شد، آن را دوباره به سطل زباله یا سینک بچسبانید و یک چرخه آب داغ را در ماشین ظرفشویی بچرخانید تا بوی بد باقیمانده را از بین ببرید.

پیشنهاد مطالعه: سریعتر کردن تلویزیون های هوشمند

امتیاز بده، تخفیف بگیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + یازده =