نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش پاک کردن پورت شارژ گوشی

پاک کردن پورت شارژ گوشی / هر زمانی که دستگاه خود را با درگاه رو به پایین در کیف یا جیب قرار دهید، ممکن است این اتفاق بیفتد و این اتفاق زیاد می‌افتد. در حالی که کمی زباله فوراً روی تلفن شما تأثیر نمی گذارد، با گذشت زمان ممکن است آنقدر کثیف شود که دستگاه شما از کار بیفتد. در اینجا نکات آنها برای تمیز کردن ایمن درگاه شارژ تلفن شما آورده شده است.

چرا باید درگاه شارژ گوشی ال جی خود را تمیز کنید؟

دهانه پایین گوشی ال جی شما ممکن است کوچک به نظر برسد، اما می تواند به سرعت گرد و غبار شود. و هنگامی که آن را شارژ می‌کنید، کانکتور می‌تواند این گرد و غبار و خاک را عمیق‌تر وارد درگاه شارژ کند تا زمانی که تلفن به طور کامل برق قطع شود.

دفعه بعد که تلفن خود را وصل می کنید، این را در نظر بگیرید: آیا کانکتور به خوبی جا می شود؟ آیا در شارژ کردن باتری مشکل دارید؟ اگر چنین است، کابل USB-C یا لایتنینگ شما ممکن است دیگر اتصال محکمی برقرار نکند و زمان آن رسیده است که پورت را تمیز کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که دستگاه خود را بررسی کنید. از یک چراغ قوه یا لامپ روشن استفاده کنید تا از نزدیک به درگاه شارژ نگاه کنید. شما باید آن را به طور منظم برای گرد و غبار و زباله چک کنید.

پاک کردن پورت شارژ گوشی

نحوه تمیز کردن ایمن درگاه شارژ گوشی ال جی

هنگامی که متوجه شدید که مشکل گرد و غبار در داخل درگاه شارژ دارید، باید هنگام تمیز کردن آن مراقب باشید تا از آسیب دائمی به دستگاه خود جلوگیری کنید. استفاده از اجسام تیز فلزی مانند سنجاق ایمنی، گیره کاغذ یا چاقو می تواند اجزای ظریف یا حتی تراشه گوشی ال جی شما را خراشیده و داخل درگاه شکسته شود.

این مطلب را از دست ندهید   تمیز کردن ماشین لباسشویی

برای تمیز کردن ایمن پورت شارژ خود از چه چیزی می توانید استفاده کنید

برای تمیز کردن درگاه شارژ گوشی ال جی خود با ابزارهایی که Asurion Experts استفاده می‌کنند، رویکردی نرم‌تر، اما مؤثرتر داشته باشید:

  • سواب پنبه ای یا خلال دندان – این اقلام نرم هستند و می توانند در فضاهای کوچک جا شوند و کمتر آسیب فیزیکی به درگاه شارژ وارد کنند.
  • هوای فشرده یا سرنگ حباب – هوای این اقلام می‌تواند شل شود و زباله‌ها را بیرون بیاورد، بنابراین لازم نیست چیزی را در درگاه شارژ وارد کنید.
  • هنگام تمیز کردن درگاه شارژ از چه چیزی استفاده نکنید

هنگام تمیز کردن پورت شارژ، استفاده از این ابزارها بیشتر از اینکه مفید باشد، آسیب می‌رساند:

  • مسواک – موهای روی مسواک می توانند داخل آن گیر کنند و اوضاع را بدتر کنند.
  • دمیدن در درگاه با دهان – نفس شما حاوی ذرات آب است که می تواند رطوبت را افزایش دهد و به دستگاه شما آسیب برساند.

چگونه آب را از درگاه شارژ خارج کنیم

علاوه بر گرد و غبار، پرز و کثیفی، درگاه شارژ تلفن شما نیز در صورت خیس شدن ممکن است دچار مشکل شود، چه گوشی ال جی خود را در آب انداخته باشید یا رطوبت در اثر نشت، باران یا عرق کردن، به داخل آن راه پیدا کند.

در اینجا نحوه خشک کردن درگاه شارژ تلفن خود آورده شده است:

  • در برنج قرار ندهید برنج ممکن است به طور بالقوه در درگاه شارژ یا جک هدفون گوشی ال جی شما گیر کند، که بیرون آوردن آن بسیار دشوار است، زیرا در هنگام قرار گرفتن در معرض مایع متورم می شود.
  • دستگاه خود را حداقل به مدت یک ساعت با درگاه شارژ رو به پایین در یک منطقه خشک قرار دهید. این اجازه می دهد تا هوا به داخل درگاه جریان پیدا کند و آب اضافی خود به خود خارج شود.
  • اگر مشکوک هستید که کابل USB-C یا لایتنینگ شما نیز خیس است، آن را در جای خشکی که هوا به آن دسترسی داشته باشد برای یک ساعت نیز نگهداری کنید.
این مطلب را از دست ندهید   7 نکته مهم شارژ نشدن گوشی الجی

تعویض بلندگوی گوشی LG G4

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 19 =